poniedziałek, 11 lipca 2011

W stronę pojednania

Szanowni Państwo

Za nieco ponad miesiąc - 16. sierpnia 2011 roku odbędzie się spotkanie z pastorem Wernerem Oderem, synem zbrodniarza wojennego Wilhelma Odera, który był wykładowcą w szkole dla kandydatów na funkcjonariuszy rożnych formacji SS w tym Gestapo. Szkoła ta mieściła się w willi "Tereska" w Rabce, gdzie zamordowano wiele osób, głównie Żydów ale także Polaków. Werner Oder jest od wielu lat zaangażowany w proces rozliczenia zbrodni nazizmu pojednania miedzy ofiarami a narodami, z których wywodzili się oprawcy.

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec  razem z Kościołem Chrześcijan Batystów z Rabki, grupą historyków Historia Rabka Blog, Urzędem Miasta i I LO organizuje spotkanie z pastorem Oderem.


Polecam uwadze ten temat oraz zachęcam do uczestnictwa w spotkaniu. Szczegóły znajdują się na naszej stronie, gdzie niebawem ukaże się również wywiad z Wernerem Oderem oraz anglojęzyczna wersja tekstów.

Polecam gorąco bardzo dobrą publikację autorstwa Michała Rapty, Wojciecha Tupty i Grzegorza Moskala "Mroczne sekrety willi "Tereska" traktującej o tych wydarzeniach.
Serdeczne pozdrowienia
Jan Ceklarz

Książka "Mroczne sekrety willi Tereska"

1 komentarz:

 1. Dzięki za informację i zaproszenie na spotkanie z p.Oderem. Wezmę moja mamę, która należy do pokolenia "nie wybaczymy". Może coś w niej pęknie.....

  /*
  Autor: BOGDA
  Data: 2011-07-24
  Godzina: 19:20:58

  Komentarz przeniesiony z poprzedniej strony Historii Rabki
  */

  OdpowiedzUsuń